Yellow Jacket Student-Athletes Set To Participate In Graduation Ceremonies

May 1, 2012

ATLANTA – Eighty-two current and former Georgia Tech student-athletes, managers and trainers are active degree candidates and will participate in graduation ceremonies later this week.

Undergraduate ceremonies are set for Saturday at 9:00 a.m., Master’s and Phd ceremonies Friday at 7:00 p.m., both at the Georgia Dome.

Below is the list of Georgia Tech student-athletes:

Bachelor of Science
Name Major Sport
LaQuananisha Adams History, Technology & Society Women’s Basketball
Corey Aitkne Business Administration Women’s Track/Cross Country
Melanie Akwule Business Administration Women’s Track/Cross Country
Christa Bagley Business Administration Cheer
Shannon Bear Biochemistry Softball
Mo Bennett History, Technology & Society Women’s Basketball
Sunny Brewer Business Administration Cheer
Samuel Brown Civil Engineering Manager
Alison Campbell International Affairs Volleyball
Nick Claytor Management Football
Hillary Davis Business Administration Women’s Track/Cross Country/Tennis
Danielle Dike Science, Technology and Culture Softball
Kristen Dornstauder Chemical & Biomolecular Engineering Women’s Swimming
Matthew Duane Polymer & Fiber Engineering Cheer
Mario Edwards History, Technology & Society Football
Andy Elakman Business Administration Football
Eric Elder Biochemistry Football
Alexander Erickson Mechanical Engineering Men’s Track/Cross Country
Jordan Evans Business Administration Women’s Swimming
Austin Flanary Mechanical Engineering Football
Marcus Fondon Computer Science Manager/Trainer
Zach Fraysier Business Administration Football
Joe Fulton Mechanical Engineering Men’s Track/Cross Country
Ryan Gomba Computer Science Men’s Track/Cross Country
Sasha Goodlett History, Technology & Society Women’s Basketball
Geoff Greco Business Administration Football
Heidi Hatteberg Aerospace Engineering Women’s Swimming
Robert Hogan Building Construction Football
Farah Khemani Aerospace Engineering Cheer
Betsy Kim Public Policy Women’s Track/Cross Country
Mary Kownack Nuclear & Radiological Engineering Women’s Track/Cross Country
Thea Kromer History, Technology & Society Women’s Swimming
Kate Kuzma Business Administration Softball
Margeaux Leighton Business Administration Cheer
Caitlin Lewis Biology Women’s Swimming
Caroline Lilley Business Administration Women’s Tennis
Hsinyu Lin Industrial Engineering Cheer
Jon Lockhart Management Football
Antonio McKay, Jr. Management Men’s Track/Cross Country
Daniel McKayhan Management Football
Jhanelle McLeod Economics Women’s Track/Cross Country
Maureen McMeekin Mechanical Engineering Women’s Track/Cross country
D.J. McMillan Management Men’s Track/Cross Country
Nick McNutt Chemical & Biomolecular Engineering Men’s Track/Cross Country
Nick McRae Management Football
Miguel Muguruza Industrial Engineering Men’s Tennis
Leslie Njoku Building Construction Women’s Track/Cross Country
Erin O’Donnell Business Administration Women’s Swimming
Hen Pauker Industrial Engineering Women’s Swimming
Rebecca Payne Business Administration Cheer/Trainer
Embry Peeples Management Football
Nigel Plummer Business Administration Men’s Swimming
Kristine Priebe Public Policy Softball
Maxwell Randolph Business Administration Men’s Swimming
Ty Rawlings Industrial Engineering Football
Chelsea Regins Science, Technology and Culture Women’s Basketball
Brian Robbins Business Administration Men’s Swimming
James Robinson Business Administration Baseball
Rick Scheff Mechanical Engineering Men’s Track/Cross Country
John Showalter Aerospace Engineering Men’s Swimming
Keren Siebner Industrial Engineering Women’s Swimming
Jessica Simmon-Bolog Industrial Engineering Cheer
Margaret Singletary Business Administration Cheer
Philip Smith Management Football
Jason Stott Chemical Engineering Cheer
Carson Swanson Biomedical Engineering Cheer
Zachary Tillman Chemical & Biomolecular Engineering Men’s Swimming
Travis Wagner Biology Men’s Swimming
Rachael Wallace Mathematics Manager
Metra Walthour Science, Technology and Culture Women’s Basketball
Richard Watson Management Football
Kelsi Weseman Industrial Engineering Softball
James White Management Golf
Antonio Wilson Management Football
Marcus Wright Management Football
Master’s
Name Concentration Sport
Hunter Clasen Science (EAS) Men’s Track/Cross Country
Jill Davis International Affairs Women’s Track/Cross Country
Brian Dempsey Business Administration Baseball
Kelsey Duffy Chemical Engineering Men’s Swimming
Luke Haag Business Administration Cheer
Jose Muguruza Business Administration Men’s Tennis
Andy Nguyen Business Administration Men’s Track/Cross Country

RELATED HEADLINES

Yellow Jacket Student-Athletes Set To Participate In Graduation Ceremonies
November 19, 2018 #TGW: Comfortably Numb

Georgia Tech women's basketball defeated No. 14 Georgia Sunday afternoon

Yellow Jacket Student-Athletes Set To Participate In Graduation Ceremonies
November 19, 2018 Dixon Tabbed ACC Co-Rookie of the Week

Georgia Tech women’s basketball freshman Elizabeth Dixon posted two double-doubles on the week